İşinize Yarayacak Web Siteleri

2021 yılı itibariyle dünya üzerinde 366 milyondan fazla kayıtlı domain (alan adı) olduğunu görüyoruz. Bunların içinden elbette günlük hayatta da işimize yarayacak birçok kurulmuş web sitesi çıkacaktır.

Hayatımızı kolaylaştıran sitelerin yanında öğreten ve eğlendiren siteleri de unutmamak lazım. Aşağıda bu sitelerden birkaçını sizlere de tanıtmak istedim.

Güneşin Konumunu Gösteren Web Sitesi

sunearthtools.com

Yeni bir ev beğendiniz ama bu evin güneşi nasıl aldığını merak ediyorsunuz. İşte bu site tam size göre!

sunearthtools.com

Dünya üzerinde herhangi bir yerin, hangi tarihte ve hangi saatlerde güneşi nasıl aldığını gösteren muhteşem bir site. Konumu haritadan seçerek istediğiniz bilgiye hemen ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz, Geçici Mail Adresi mi İstiyorsunuz?

10minutemail.com

Sürekli kullandığınız, gerçek mail adresinizi vermek istemediğiniz durumlar için birebir. Bu site üzerinden 10 dakika içerisinde geçerliliğini yitirecek geçici bir eposta adresi alabilirsiniz. Böylece email doğrulaması veya başka bir şey gerektiren işlerinizde rahatça kullanabilirsiniz.

10minutemail.com

Ücretsiz Alternatif Programlar Bulan Web Sitesi

alternativeto.net

Eminim en çok kullanacağınız sitelerden biri olacak. Çok sevdiğiniz, sürekli kullandığınız fakat artık yüksek ücretlerinden dolayı cebinizi yakan programlarınıza alternatif arıyorsanız, alternativeto.net tam size göre.

alternativeto.net

Severek kullandığınız programı arama kutusuna yazıyorsunuz ve alternatifleri bul diyorsunuz. Site size genellikle benzer özelliklerde ve açık kaynaklı (open source), ücretsiz alternatifler buluyor.

Aratabileceğiniz programlar yalnızca Windows uygulamaları da değil üstelik. Web tabanlı programların ve mobil programların da alternatiflerini bulabiliyorsunuz.

Kıyıları Helikopterle Gezmek İster Misiniz?

tripinview.com

Şahsen benim bayıldığım ve saatlerce vakit geçirdiğim sitelerden biri.

tripinview.com

Haritayı açıyorsunuz, Avrupa kıyı şeritlerinden istediğiniz bir yere tıklıyorsunuz ve orayı helikopterle gezmeye başlıyorsunuz. :)) Eğlenerek vakit geçirebileceğiniz, ileride gitmek istediğiniz bölgeler için keşif yapabileceğiniz ve belki yaşadığınız bölgeyi helikopterle yukarıdan izleme şansına sahip olabileceğiniz harika bir sayfa. Kayıt edilen görüntülerin hangi yıla ait olduğunu da videonun alt köşesinde görebilirsiniz.

Gezintinize eşlik edecek bir de şarkı bırakayım :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir